пʼятниця, 22 серпня 2014 р.

Житомирські активісти добилися свого – Фокін написав рапорт про звільнення

Fokin_2
15 серпня у Житомирі активісти спровадили кандидата на посаду керівника обласної міліції Вадима Фокіна, який прибув з Києва, нібито, для офіційного представлення.
Кілька десятків активістів оточили Фокіна, перекривши вхід до будівлі Житомирської облдержадміністрації. Люди вимагали люстрації та відставки.
Хлібосольним проводам передував пікет обласного УМВС, який зібрав більше двох сотень людей. Активістів різних громадських організацій Житомира об’єднало одне – небажання бачити Вадима Фокіна головним міліціонером Житомирщини.
За словами координатора ГО «Автомайдан-Житомир» Олександра Таргонського, найбільше людей обурило те, що призначення Фокіна не обговорювали з громадськістю.
«Він працював у Міністерстві внутрішніх справ в той час, коли відбувалася революція і Захарченко посилав «Беркут» та інші підрозділи на розстріл людей, які вийшли на мирну маніфестацію. Виникає питання, чи може він взагалі працювати в міліції, і чим заслужили таку честь жителі міста Житомира та Житомирської області, що ця людина буде керувати правопорядком у нас в місті. А про теперішнього начальника Демяненка хочу сказати, що це був єдиний народний начальник УМВС, напевно, в усій Україні. Такого начальника УМВС, якого б вибрав народ і якого підтримував би так народ, напевно в Україні не було. Ми не за те, щоб залишили Демяненка, або підвищили Демяненка, ми за те, щоб Міністерство внутрішніх справ зважало на думку мешканців Житомирської області», – повідомив активіст.
Протестувальники наполягають на тому, щоб обласну міліцію очолювала місцева людина з бездоганною репутацією, а також вимагають, щоб такі призначення обов’язково погоджували з громадою.
Разом із Фокіним до Житомира прибув і заступник начальника – начальник управління з питань комплектування та проходження служби департаменту кадрового забезпечення МВС України Віктор Слівінський, який порадив Вадиму Фокіну сідати у машину та їхати до Києва.
Після цього представник міністерства повідомив, що наказу про призначення Вадима Фокіна на посаду начальника УМВС України в Житомирській області ще не було. Він сказав, що доповість про ситуацію у Житомирі Арсену Авакову, та пообіцяв, що в подальшому кандидатура очільника обласної міліції буде погоджуватися з громадою, а призначення на посаду – буде публічним.
Однак 16 серпня біля будівлі УМВС України в Житомирській області було знову людно – активісти дізналися, що новий начальник управління Вадим Фокін, якого лише 15 серпня, люди спровадили до Києва , знову прибув у Житомир, цього разу в цивільному, та попрямував в обласне управління міліції.
За інформацією активістів, у приміщенні УМВС зібрали очільників відділів, аби представити їм нового керівника. Незгодні з призначенням заблокували автомобіль Фокіна, припаркований біля управління.
Згодом люди увірвалися до будівлі, де вже начебто розпочалось представлення новопризначеного начальника, і почали кричати «Фокін, геть!»
Активісти провели Вадима Фокіна на перший поверх та запропонували написати рапорт про звільнення. Тим часом біля приміщення УМВС збільшувалася кількість автомобільних покришок.
Близько 17.30 активісти у холі обласного УМВС власноруч написали рапорт і запропонували Фокіну його підписати. Люди запевняли: не випустять полковника з приміщення, поки він його не підпише.
Близько 18.00 активісти підпалили шини.
izgnanie_04

Немає коментарів:

Дописати коментар

Щоб вдалося опублікувати коментар, в графі "Коментувати як" оберіть функції ІМ'Я/URL або АНОНІМ