вівторок, 9 липня 2013 р.

Угорщина: комуністичній номенклатурі зменшать пенсії

Угорський уряд ухвалив постанову про зменшення підвищених пенсій працівникам комуністичної номенклатури, причетних до репресій 1945–1956 років. В угорському суспільстві на таке рішення очікували понад 20 років, але не всіх колишніх номенклатурників воно влаштовувало, і вони не сиділи, згорнувши руки.
За повідомленням канцелярії прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, підвищені виплати номенклатурникам доби комуністичних лідерів Угорщини Матяша Ракоші та Яноша Кадара припинять вже в серпні поточного року.

У списку персональних пенсіонерів із 142 осіб оприлюднили й ім’я колишнього міністра внутрішніх справ. Це – 94-літній Бела Біску, який зайняв свій пост у 1956 році і котрого звинувачують у репресіях проти учасників антикомуністичного повстання, придушеного за допомогою радянських танків. Товариш Біску, як його називали соратники, до цього часу отримує 261 тисячу форинтів пенсії, у перерахунку це майже 1000 євро. За статистикою, в Угорщині середня зарплата населення удвічі менша. Також не секрет для широкого громадського загалу в Угорщині, що багато репресованих комуністичним режимом ледве зводять кінці з кінцями.

Колишній суддя-криміналіст та історик права Фрідєш Каглер зазначає: «Рішення уряду задовольняє законні потреби суспільства у встановленні історичної справедливості. Адже неприйнятним є той факт, що після зміни суспільно-політичного ладу ці люди понад 20 років отримують солідні пенсії за свою антидемократичну діяльність».

Вперше відновити справедливість із виплатами пенсій спробував перший демократично створений уряд в Угорщині на чолі з консерватором Анталом Йожефом. За його поданням парламент скасував підвищені виплати старій комуністичні гвардії, у тому числі ветеранам служби безпеки, активістам і лідерам комсомольських осередків, таємним інформаторам режиму, військовим... Проте у 1994 році уряд лівоцентристів під проводом Дюли Горна домігся скасування цієї ухвали угорського парламенту.

За матеріалами: Радіо Свобода 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Щоб вдалося опублікувати коментар, в графі "Коментувати як" оберіть функції ІМ'Я/URL або АНОНІМ