суботу, 20 жовтня 2012 р.

Супермаркет в стилі мілітарі або Охоронцям надали більше прав

Наслідок стрілянини в "Каравані" не змусив себе довго чекати. Маємо відтепер майже всесильних охоронців у супермаркетах - ось  вона, ще одна риса розитку тоталітаризму в нашій країні. 

З 18 жовтня 2012 року повноваження приватних охоронних структур в дечому зрівнялися  з повноваженнями правоохоронців.

Зокрема, новий закон прописує умови залучення громадян до охоронної діяльності, права та обов’язки персоналу охорони.

Зазначається, що працівники охорони повинні навчатися та проходити перепідготовку, щоправда, чітко цей механізм у законі не прописаний. Окремим розділом зазначено умови застосування в охоронній діяльності заходів фізичного впливу, спеціальних засобів та використання службових собак.

Найбільше суперечок викликала норма про те, що у працівників приватних охоронних структур, які чергують у супермаркетах та офісах, може з’явитися зброя. Також вони отримають право проводити огляд речей українців, застосовувати до громадян силу та здійснювати фото- й відеозйомку.

Права охоронців під час виконання обов’язків:


(згідно зі статтею 12 Закону України «Про охоронну діяльність»):

– вимагати від осіб припинення протиправних дій, дотримання законності та правопорядку;

– вимагати від службових осіб об’єктів охорони та інших осіб дотримання пропускного та внутрішнього об’єктного режимів;

– не допускати проникнення осіб та затримувати тих, які намагаються проникнути до об’єкту охорони або залишити його, порушуючи встановлені правила, з обов’язковим негайним повідомленням про це територіального органу внутрішніх справ;

– протидіяти правопорушникам і негайно повідомляти органи внутрішніх справ про вчинення цими особами злочину або адміністративного правопорушення;

– застосовувати засоби фізичного впливу, спеціальні засоби та використовувати службових собак відповідно до цього закону;

– під час здійснення пропускного режиму на об’єктах охорони проводити огляд речей фізичних осіб (за їх добровільною згодою), транспортних засобів, вилучення речей і документів, що є знаряддями або предметами правопорушення, перевірку документів, що засвідчують особу, дають право на вхід осіб, внесення, ввезення майна, в’їзд транспортних засобів, зокрема щодо їх відповідності складу матеріальних цінностей, що переміщуються на об’єкти охорони;

– проводити відкриту відео- та фотозйомку подій як допоміжний засіб запобігання протиправним діям з обов’язковим оприлюдненням на об’єкті, що охороняється, інформації про здійснення таких заходів.

Суб’єкт охоронної діяльності зобов’язаний забезпечити належне зберігання відео- та фотоматеріалів, отриманих під час здійснення заходів охорони, протягом одного року з можливістю використання їх виключно у службовій діяльності. Після закінчення строку зберігання зазначених матеріалів проводиться їх знищення комісією у складі трьох представників суб’єкта охоронної діяльності із складанням акта знищення відео- та фотоматеріалів.


Якщо ви «відчули на собі» дію закону

– У статті 12 Закону «Про охоронну діяльність» прописано: співробітники недержавних охоронних організацій зможуть «застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби і використовувати службових собак», а також «під час здійснення опускного режиму на об’єктах охорони огляд речей фізичних осіб (за добровільною згодою)».

– вимагайте посвідчення в охоронців, адже у більшості установ цю функцію здійснюють працівники служби безпеки підприємства, а вони повноважень, прописаних у новому законі, не мають.

Джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар

Щоб вдалося опублікувати коментар, в графі "Коментувати як" оберіть функції ІМ'Я/URL або АНОНІМ