неділя, 13 листопада 2011 р.

Поліція застосувала водомети і сльозогінний газ для розгону демонстрантів на площі Конституції у Варшаві.

Польща_заворушення
Група польських ультранаціоналістів схоплена
поліцією після заворушень у Варшаві,
11 листопада 2011 року
Кілька поліцейських поранені у Варшаві в п'ятницю, День незалежності Польщі, під час зіткнень поліції і маніфестантів.Поліція застосувала водомети і сльозогінний газ для розгону демонстрантів на площі Конституції у Варшаві.  Все почалося з бійки між учасниками націоналістичного маршу і антифашистами, яка потім переросла в масштабні зіткнення націоналістів з поліцією.
Польська поліція заарештувала 210 людей (в основному це громадяни Німеччини), які брали участь у заворушеннях під час святкування Дня незалежності у Варшаві.


За словами представника поліції, серед заарештованих молодих людей, які кидали в поліцейських пляшки, каміння та інші предмети, 92 німця. Також були затримані громадяни Іспанії, Угорщини і Данії.

Під час погромів у Варшаві постраждали близько 40 поліцейських, 14 поліцейських машин було розбито. До лікарень також були доставлені близько 30 учасників бійки.

За словами очевидців, кілька десятків учасників традиційного маршу незалежності, організованого радикально-націоналістичними об'єднаннями, напали на активістів лівих угруповань, які проводили демонстрацію неподалік.

Учасники бійки закидали один одного камінням і пляшками, а потім, що називається, зійшлися "стінка на стінку".
Деякі з них напали на поліцейських, які прибули на місце події, намагаючись розборонити натовп. Відновити порядок вдалося лише пізно вночі. Правоохоронці розганяли учасників бійки водометами і сльозогінним газом.
Ці масові вуличні заворушення стали в Польщі найбільшими за останні кілька років.

Щоб обговорити проблему, була скликана спеціальна нарада, в якій взяли участь прем'єр-міністр Дональд Туск, міністр внутрішніх справ, міністр юстиції та представники сил безпеки.
Напередодні святкування Дня незалежності з'явилася інформація, що активісти німецького антифашистського руху Antifa мають намір відправитися до Варшави для участі в мітингах. У свою чергу, організаторами Маршів незалежності, приурочених до державного свята, виступили націоналістичні об'єднання "Загальнопольська молодь" і "Національно-радикальний табір".

Раніше, Президент Броніслав Коморовський закликав громадян до толерантності: «На вулицях Варшави вирішується питання: у якій Польщі ми будемо жити далі? Толерантній і радісній чи похмурій і закритій?».

За матеріалами РадіоСвобода   і ТСН

Немає коментарів:

Дописати коментар

Щоб вдалося опублікувати коментар, в графі "Коментувати як" оберіть функції ІМ'Я/URL або АНОНІМ